بِسْمِ ٱللهِ ٱلرَّحْمٰنِ ٱلرَّحِيمِ اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداوَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً.
   يکشنبه ٠١ مرداد ١٣٩٦
صفحه اصلي > معاونت آموزش > معرفی کتب و سیرهای مطالعاتی  > معرفی برخی کتب ارزشمند فلسفی 
معرفی برخی کتب ارزشمند فلسفی
شاهکار علامه طباطبایی
یکی از آثار نفیس و کم نظیر علامه طباطبائی رسالة الولایة است که در عین اختصار و ایجاز مطالب محوری را مطرح ساخته و از رازهای نهفته دین پرده برداشته است.
٢٠:٤٥ - 1395/11/26 - تعداد نظرات : ٠
معرفی کتاب
نام كتاب آموزش فلسفه است. از مقدمه ناشر در جلد دوم كتاب چنين استفاده مى‏شود كه آموزش فلسفه در اصل عنوان مجموعه درس‏هاى فلسفى مؤلف بوده كه پس از تقرير آن توسط جمعى از حاضران در جلسات درس، به قلم مؤلف محترم مجددا نگارش يافته و در دو مجلد عرضه گرديده است. و چون اين كتاب حاوى مجموعه درس‏هاى ياد شده است به آموزش فلسفه موسوم گشته است.
٢٢:٥٧ - 1395/11/02 - تعداد نظرات : ٠
معرفی کتاب
اين كتاب نوشته‏ ى علامه سيد محمد حسين طباطبائى صاحب تفسير الميزان مى‏باشد. اين فيلسوف بزرگ دوران تحصيل مقدماتى را در تبريز و تحصيلات عالى را در نجف اشرف نزد اساتيد بزرگ زمان خويش گذراند و بعد از اقامت در قم به تدريس تفسير و فلسفه و عرفان و تحقيق در اين زمينه‏ها پرداخت و آثار گرانقدرى از خويش بر جاى گذاشت كه مهمترين آنها در تفسير، الميزان و در فلسفه، بداية الحكمة و نهاية الحكمة مى‏باشد.
٢٢:٤١ - 1395/11/02 - تعداد نظرات : ٠
معرفي كتاب: شكاكيت: نقدي بر ادله
كتاب شكاكيت: نقدي بر ادله، درصدد ارائه و ارزيابيِ آرا و ادله شكاكان و نيز فلسفه هايي است كه به نوعي به شك گرايي منجر شده اند.
٠٠:٠٤ - 1395/10/28 - تعداد نظرات : ٠