يُؤْتِي الْحِكْمَةَ مَن يَشَاءُ ۚ وَمَن يُؤْتَ الْحِكْمَةَ فَقَدْ أُوتِيَ خَيْرً‌ا كَثِيرً‌ا ۗ وَمَا يَذَّكَّرُ‌ إِلَّا أُولُو الْأَلْبَابِ <<>> (خدا) دانش و حکمت را به هر کس بخواهد (و شایسته بداند) می‌دهد؛ و به هر کس دانش داده شود، خیر فراوانی داده شده است. و جز خردمندان، (این حقایق را درک نمی‌کنند، و) متذکر نمی‌گردند. سوره بقره﴿٢٦٩﴾
دوشنبه ٠٦ بهمن ١٣٩٩
صفحه اصلی > معاونت آموزش > معرفی کتب و سیرهای مطالعاتی  > معرفی برخی کتب ارزشمند فلسفی 
معرفی برخی کتب ارزشمند فلسفی
شاهکار علامه طباطبایی
یکی از آثار نفیس و کم نظیر علامه طباطبائی رسالة الولایة است که در عین اختصار و ایجاز مطالب محوری را مطرح ساخته و از رازهای نهفته دین پرده برداشته است.
٢٠:٤٥ - 1395/11/26 - تعداد نظرات : ٠
معرفی کتاب
نام كتاب آموزش فلسفه است. از مقدمه ناشر در جلد دوم كتاب چنين استفاده مى‏شود كه آموزش فلسفه در اصل عنوان مجموعه درس‏هاى فلسفى مؤلف بوده كه پس از تقرير آن توسط جمعى از حاضران در جلسات درس، به قلم مؤلف محترم مجددا نگارش يافته و در دو مجلد عرضه گرديده است. و چون اين كتاب حاوى مجموعه درس‏هاى ياد شده است به آموزش فلسفه موسوم گشته است.
٢٢:٥٧ - 1395/11/02 - تعداد نظرات : ٠
معرفی کتاب
اين كتاب نوشته‏ ى علامه سيد محمد حسين طباطبائى صاحب تفسير الميزان مى‏باشد. اين فيلسوف بزرگ دوران تحصيل مقدماتى را در تبريز و تحصيلات عالى را در نجف اشرف نزد اساتيد بزرگ زمان خويش گذراند و بعد از اقامت در قم به تدريس تفسير و فلسفه و عرفان و تحقيق در اين زمينه‏ها پرداخت و آثار گرانقدرى از خويش بر جاى گذاشت كه مهمترين آنها در تفسير، الميزان و در فلسفه، بداية الحكمة و نهاية الحكمة مى‏باشد.
٢٢:٤١ - 1395/11/02 - تعداد نظرات : ٠
معرفي كتاب: شكاكيت: نقدي بر ادله
كتاب شكاكيت: نقدي بر ادله، درصدد ارائه و ارزيابيِ آرا و ادله شكاكان و نيز فلسفه هايي است كه به نوعي به شك گرايي منجر شده اند.
٠٠:٠٤ - 1395/10/28 - تعداد نظرات : ٠