يُؤْتِي الْحِكْمَةَ مَن يَشَاءُ ۚ وَمَن يُؤْتَ الْحِكْمَةَ فَقَدْ أُوتِيَ خَيْرً‌ا كَثِيرً‌ا ۗ وَمَا يَذَّكَّرُ‌ إِلَّا أُولُو الْأَلْبَابِ <<>> (خدا) دانش و حکمت را به هر کس بخواهد (و شایسته بداند) می‌دهد؛ و به هر کس دانش داده شود، خیر فراوانی داده شده است. و جز خردمندان، (این حقایق را درک نمی‌کنند، و) متذکر نمی‌گردند. سوره بقره﴿٢٦٩﴾
دوشنبه ٣١ تير ١٣٩٨
صفحه اصلی > معاونت تربیتی > معرفی کتاب ماه 
اخبار > معرفی کتاب ماه


اطلاعیه
معرفی کتاب ماه
تکامل انقلاب هم به معنای رشد تفکر انقلاب و عمیق تر شدنِ آن است. برخی ویژگی های این تفکر همچون آرمان خواه و واقع بین بودن، عقل گرا و معنویت گرا بودن باعث خواهد شد که این تفکر در مسیر تکامل قدم بردارد.
کد مطلب:
٤٠٥٨٨٤
گروه مطلب:
معرفی کتاب ماه
تاریخ انتشار:
1397/12/09
ساعت:
١٢:٢٤
تعداد بازدید:
363

 

گزیده­ ای از کتاب:

 

 

تکامل انقلاب هم به معنای رشد تفکر انقلاب و عمیق تر شدنِ آن است.

برخی ویژگی های این تفکر همچون آرمان خواه و واقع بین بودن، عقل گرا و معنویت گرا بودن باعث خواهد شد که این تفکر در مسیر تکامل قدم بردارد.


🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻
 

کتاب «افق تمدنی آینده انقلاب اسلامی» پژوهشی است که بر مبنای آن تمدن اسلامی به عنوان محتمل ترین و بسط یافته ترین آینده ای است که می توان برای انقلاب اسلامی ترسیم شده است.

این کتاب که جدیدترین عنوان از مجموعه مطالعاتی «و انتم الاعلون»است، به قلم ابوذر مظاهری تالیف شده است.

مظاهری این کتاب رادر راستای دغدغه پژوهشی در قلمرو آینده پژوهی و با هدف ارائه تبیینی علمی و درست از آینده تمدنی انقلاب اسلامی تالیف کرده است.

در این تحقیق «آینده انقلاب اسلامی» به صورت یک موضوع مورد پژوهش، مد نظر قرار می گیرد. چنانکه در ادبیات آینده پژوهی نیز مطرح است، برای هر پدیده ای که مورد بررسی آینده پژوهی قرار می گیرد، سه گونه آینده متصور است: آینده های ممکن، آینده های محتمل و آینده های مطلوب.

در این پژوهش، انقلاب اسلامی همچون روندی در نظر گرفته شده که از انقلاب آغاز شده و با پشت سر گذاشتن مراحل نظام، دولت، کشور و تمدن اسلامی به اوج خود می رسد و مطلوب ترین آینده که پیوستن به ظهور و حکومت جهانی حضرت مهدی (عج) است، همچون افقی در نظر گرفته شده که «در حال تحقق» است نه صرفاً «باید تحقق یابد» و این، تحقیق را به سمت لزوم تبیین مبنای اصلی بحث یعنی فلسفه تاریخ، سوق می دهد.

از نظر این پژوهش تمدن اسلامی محتمل ترین و بسط یافته ترین آینده ای است که می توان برای انقلاب اسلامی ترسیم کرد.

ابوذر مظاهری در مقدمه کتاب شاخص هایی همچون ورود به بحث آینده انقلاب اسلامی از زوایه فلسفه تاریخ، استفاده از برخی روش های ویژه و بدیع در بررسی آینده انقلاب اسلامی یعنی افق شناسی، ظرفیت شناسی و روند شناسی تاریخی، توجه ویژه به تحلیل نظری تاریخ معاصر ایران جهت شناخت روند حرکت ملت ایران، بررسی دیدگاه های اندیشمندان داخلی و خارجی درباره آینده انقلاب اسلامی، بررسی آینده انقلاب اسلامی در سه سطح آینده های ممکن، آینده های محتمل و آینده های مطلوب، ظرفیت شناسی تمدنی انقلاب اسلامی به عنوان محتمل ترین آینده انقلاب، را از نقاط تمایز و وجوه مشخصه این تحقیق نسبت به سایر آثار مشابه عنوان می کند و در ادامه پژوهشگر به دلیل اهمیت این موضوع و ابهامات فراوان آن، تحقیقات فراوان و نگاه از زاویه های مختلف را ناگزیر عنوان می­کند.

 

 

 

 

 

 

قبل از ارائه هرگونه نظر یا سؤال، به این موارد توجه نمایید:
1) مطلب فوق را کاملاً مطالعه و از تکراری نبودن نظر یا سؤال خود اطمینان حاصل فرمایید.
2) از ارائه نظر غیرمرتبط با مطلب فوق، در این بخش خودداری کنید.
3) نظر یا سؤال خود را گویا و مختصر (حداکثر در 4 سطر) بیان نمایید؛ در غیر این صورت، مدیریت سایت، مجاز به ویرایش و اختصار آن خواهد بود.
 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج