يُؤْتِي الْحِكْمَةَ مَن يَشَاءُ ۚ وَمَن يُؤْتَ الْحِكْمَةَ فَقَدْ أُوتِيَ خَيْرً‌ا كَثِيرً‌ا ۗ وَمَا يَذَّكَّرُ‌ إِلَّا أُولُو الْأَلْبَابِ <<>> (خدا) دانش و حکمت را به هر کس بخواهد (و شایسته بداند) می‌دهد؛ و به هر کس دانش داده شود، خیر فراوانی داده شده است. و جز خردمندان، (این حقایق را درک نمی‌کنند، و) متذکر نمی‌گردند. سوره بقره﴿٢٦٩﴾
   جمعه ٢٥ آبان ١٣٩٧
صفحه اصلی > جایگاه فلسفه > ضرورت فلسفه در عصر حاضر 
اخبار > فلسفه مقدمه ای برای فهم معارف قرآن و روایات ائمه است


آیت الله فیاضی:
فلسفه مقدمه ای برای فهم معارف قرآن و روایات ائمه است
آیت الله فیاضی عصر دوشنبه، ۲۷ شهریورماه در مراسم آغاز سال تحصیلی این مرکز با اشاره به اهمیت مطالعه و فراگیری فلسفه تاکید کرد: فراگیری فلسفه مقدمه‌ای برای فهم قرآن و روایات است.
نسخه چاپي   فلسفه مقدمه ای برای فهم معارف قرآن و روایات ائمه استآیت الله فیاضی: ارسال به دوست
کد مطلب: ٣٣٦٢٨٣
گروه مطلب: فلسفه از دیدگاه بزرگان, ضرورت فلسفه در عصر حاضر
تاریخ انتشار: 1391/04/06
ساعت: ٠٧:٤٨
تعداد بازدید: 6203

آیت الله فیاضی عصر دوشنبه، ۲۷ شهریورماه در مراسم آغاز سال تحصیلی این مرکز با اشاره به اهمیت مطالعه و فراگیری فلسفه تاکید کرد: فراگیری فلسفه مقدمه‌ای برای فهم قرآن و روایات است و طلبه ای که بدون توجه به قرآن و عترت به مطالعه فلسفه بپردازد با کسی که درمراکز غیرحوزوی درس می‌خواند فرقی نخواهد داشت.
وی در ادامه خطاب به طلاب گفت: هر روز برای فراگیری معارف قرآن مانند درک مفردات و تفسیر ترتیبی و موضوعی برنامه داشته باشید.
مدیر مرکز تخصصی فلسفه ادامه داد:برای این که در درک و فهم قرآن دچار انحراف و خود رایی نشوید نیاز به اصول دارید برای همین از مطالعه و مباحثه فقه و اصول غفلت نورزید.

 
قبل از ارائه هرگونه نظر یا سؤال، به این موارد توجه نمایید:
1) مطلب فوق را کاملاً مطالعه و از تکراری نبودن نظر یا سؤال خود اطمینان حاصل فرمایید.
2) از ارائه نظر غیرمرتبط با مطلب فوق، در این بخش خودداری کنید.
3) نظر یا سؤال خود را گویا و مختصر (حداکثر در 4 سطر) بیان نمایید؛ در غیر این صورت، مدیریت سایت، مجاز به ویرایش و اختصار آن خواهد بود.
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج