يُؤْتِي الْحِكْمَةَ مَن يَشَاءُ ۚ وَمَن يُؤْتَ الْحِكْمَةَ فَقَدْ أُوتِيَ خَيْرً‌ا كَثِيرً‌ا ۗ وَمَا يَذَّكَّرُ‌ إِلَّا أُولُو الْأَلْبَابِ <<>> (خدا) دانش و حکمت را به هر کس بخواهد (و شایسته بداند) می‌دهد؛ و به هر کس دانش داده شود، خیر فراوانی داده شده است. و جز خردمندان، (این حقایق را درک نمی‌کنند، و) متذکر نمی‌گردند. سوره بقره﴿٢٦٩﴾
   چهارشنبه ٠١ اسفند ١٣٩٧
صفحه اصلی > جایگاه فلسفه > ضرورت فلسفه در عصر حاضر 
اخبار > علوم عقلی حوزه پاسخگوی شبهات است


آیت الله فیاضی دامت برکاته
علوم عقلی حوزه پاسخگوی شبهات است
رییس مرکز تخصصی فلسفه اسلامی حوزه علمیه قم، علوم عقلی حوزه همچون فلسفه، منطق و کلام را پاسخگوی شبهات القایی از سوی دشمنان عنوان کرد.
کد مطلب:
٣٣٦٢٨٠
گروه مطلب:
ضرورت فلسفه در عصر حاضر
تاریخ انتشار:
1391/04/28
ساعت:
٠٧:٥٠
تعداد بازدید:
6659

رییس مرکز تخصصی فلسفه اسلامی حوزه علمیه قم، علوم عقلی حوزه همچون فلسفه، منطق و کلام را پاسخگوی شبهات القایی از سوی دشمنان عنوان کرد.
آیت الله فیاضی، روز چهارشنبه 91/07/19 طی سخنانی در نشست آیت الله حسینی بوشهری، مدیر حوزه های علمیه با اساتید این مرکز با اشاره به مطلب فوق اظهار داشت: اسلام دارای سه بخش اساسی، عقائد، اخلاق و احکام است و حال آن که فقه مصطلح تنها به بخش احکام دین می پردازد.
 وی افزود: این در حالی است که فلسفه و کلام و علوم عقلی که ناظر به عقائد و اخلاق است، می تواند به انبوه شبهاتی که از سوی شیاطین و دشمنان به طرق مختلف القا و طرح می شود، پاسخگو باشد.
رییس مرکز تخصصی فلسفه اسلامی حوزه علمیه قم اضافه کرد: از همین روست که حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری نیز بر لزوم جدی گرفته شدن فلسفه و کلام و علوم عقلی همواره تاکید ویژه داشته و دارند.
سال ۸۲؛ آغاز فعالیت مرکز تخصصی فلسفه اسلامی
در ادامه این نشست، حجت الاسلام و المسلمین مهدوی، قائم مقام و معاون آموزش مرکز تخصصی فلسفه اسلامی نیز به ارایه گزارش کوتاهی از فعالیت های مرکز پرداخت و گفت: از سال ۸۲ که این مرکز با عنایت آیت الله حسینی بوشهری، مدیر وقت حوزه های علمیه آغاز به کار کرد و تاکنون با مدیریت استاد ارزشمند آیت الله فیاضی، گام های بسیار خوبی برداشته است.
وی بیان داشت: تاکنون ۶ گروه در مقطع سطح دو شامل حدود یکصد نفر و نیز دو گروه در مقطع سطح ۳ شامل ۴۵ نفر از این مرکز فارغ التحصیل داشته ایم.
قائم مقام مرکز تخصصی فلسفه اسلامی افزود: هم اکنون ۱۱۰ طلبه در این مرکز علمی مشغول به تحصیل هستند که میزان رضایت مندی آن ها از اساتید به لطف الهی در حد بالایی بوده است.
وی همچنین گفت: شورای علمی مرکز برای سطح ۴ نیز ۱۰ گرایش را به تصویب رسانده که انشاالله به شورای گسترش برای تصویب نهایی ارایه می شود تا انشاءالله در سال آینده تحصیلی شاهد آموزش در این مقطع باشیم.

قبل از ارائه هرگونه نظر یا سؤال، به این موارد توجه نمایید:
1) مطلب فوق را کاملاً مطالعه و از تکراری نبودن نظر یا سؤال خود اطمینان حاصل فرمایید.
2) از ارائه نظر غیرمرتبط با مطلب فوق، در این بخش خودداری کنید.
3) نظر یا سؤال خود را گویا و مختصر (حداکثر در 4 سطر) بیان نمایید؛ در غیر این صورت، مدیریت سایت، مجاز به ویرایش و اختصار آن خواهد بود.
 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج