يُؤْتِي الْحِكْمَةَ مَن يَشَاءُ ۚ وَمَن يُؤْتَ الْحِكْمَةَ فَقَدْ أُوتِيَ خَيْرً‌ا كَثِيرً‌ا ۗ وَمَا يَذَّكَّرُ‌ إِلَّا أُولُو الْأَلْبَابِ <<>> (خدا) دانش و حکمت را به هر کس بخواهد (و شایسته بداند) می‌دهد؛ و به هر کس دانش داده شود، خیر فراوانی داده شده است. و جز خردمندان، (این حقایق را درک نمی‌کنند، و) متذکر نمی‌گردند. سوره بقره﴿٢٦٩﴾
سه شنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > بازخوانی دقیق پیام مهم رهبری به جوانان در آغاز گام دوم انقلاب اسلامی


اطلاعیه
بازخوانی دقیق پیام مهم رهبری به جوانان در آغاز گام دوم انقلاب اسلامی
در طول تاریخ پیام های متعددی از جانب اولیای خدا صادر شده است که در دوره معاصر می توان منشور روحانیت حضرت امام خمینی (ره) را نمونه آن دانست./ «پیام ها» برنامه نیستند، بلکه برنامه ها از دل پیام ها بیرون می آیند./ رهبر یک ملت برای تاریخ یک ملت برنامه ریزی می کند.
کد مطلب:
٤٠٦٣٦٩
گروه مطلب:
اخبار عام
تاریخ انتشار:
1398/01/20
ساعت:
٠٠:١٣
تعداد بازدید:
812

بازخوانی دقیق پیام مهم رهبری به جوانان در آغاز گام دوم انقلاب اسلامی

به گزارش واحد اطلاع رسانی مرکز آموزش تخصصی فلسفه اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین موحد معاون پژوهش مرکز آموزش تخصصی فلسفه اسلامی در اولین جلسه از سلسله جلسات بازخوانی دقیق پیام مقام معظم رهبری امام خامنه ای حفظه الله در مرکز آموزش تخصصی فلسفه-اسلامی، با بیان اینکه رهبران جوامع و جریان های سیاسی در بزنگاه های تاریخ جامعه خود از طریق صدور پیام با ملت خود ارتباط برقرار می کنند، گفت: یکی از مهمترین این پیام ها واقعه غدیر بود که در پی ورود جامعه مسلمانان به یک مرحله جدید صادر شد.

وی با اشاره به اینکه در طول تاریخ پیام های متعددی از جانب اولیای خدا صادر شده است که در دوره معاصر می توان منشور روحانیت حضرت امام خمینی (ره) را نمونه آن دانست، اظهار داشت: دیدگاه خاص رهبری نسبت به تبیین گام دوم انقلاب اسلامی و اعلام انتشار آن از چند روز قبل و توجه جامعه علمی و به خصوص اصحاب حوزه نشان از اهمیت آن دارد.

وی با بیان اینکه نوع مدیریت این پیام از سنخ مدیریت ولی اللهی است و بر اساس اظهار نظر کارشناسان، مخاطب اصلی این پیام قشر جوان جامعه است، افزود: این پیام، بیانیه رهبری در گام دوم انقلاب است و اگر گام اول انقلاب 40 سال طول کشیده پس به نظر می رسد که دامنه زمانی این پیام هم در پهنه 40 سال دوم گسترده شده است.

حجت الاسلام و المسلمین موحد در پاسخ به چرایی مخاطب بودن جوانان در این پیام اظهار داشت که فضای انقلاب در حال تغییر و تحول است و کسانی که امروز مشغول کار هستند یا 40 سال دوم انقلاب را- به حسب عادت زمانه- خیلی درک نخواهند کرد یا اگر درک کنند تاثیر ویژه ای نمی توانند بگذارند.

معاون پژوهش مرکز آموزش تخصصی فلسفه اسلامی با اشاره به فرمایش رهبر انقلاب حضرت آیت الله امام خامنه ای حفظه الله در زمینه مراحل پنج گانه ظهور تمدن اسلامی، گفت: در این پیام از جوانان خواسته شده تا خود را برای ورود به مرحله دولت اسلامی آماده کنند و طبق برخی بررسی ها شاید منظور از این سخن، طرح ریزی جامعه سازی و تمدن سازی در این 40 سال باشد.

وی با اشاره به اینکه «پیام ها» برنامه نیستند، بلکه برنامه ها از دل پیام ها بیرون می آیند، افزود: رهبر یک ملت برخلاف سایر مسئولان اجرایی که برای یک دوره کوتاه مدت تصمیم گیری می کنند، برای تاریخ یک ملت برنامه ریزی می کند.

وی با اشاره به اینکه تک تک آحاد ملت، تضمین اجرایی شدن این پیام و مبنای امیدواری به انقلاب است، به فلسفه تفاوت روزگار در اعصار مختلف اشاره کرد و ضمن بیان روایتی از امام صادق (ع) وقتی می فرماید که امروز روزگار ما نیست یعنی این مردم، مردمی نیستند که با آنها انقلابی جهانی ایجاد شود، اظهار داشت: امروز، رهبر انقلاب، گذشته و آینده فضای انقلاب را در نظر می گیرد و می بیند که جامعه جوان این قابلیت را دارد که بار انقلاب اسلامی را به دوش بکشد. کسانی که سهمی از بار انقلاب را بر دوش ندارند مخاطب سخن آقا نیستند. برخی از آنها کسانی هستند که زحمت رساندن انقلاب را به مرحله نظام سازی و جامعه سازی کشیدند، منتها بار ایجاد دولت اسلامی به دوش جوانان است.

وی متذکر شد که طلاب فلسفه اسلامی نیز مانند سایر اقشار دارای وظیفه سنگینی در برنامه آینده انقلاب اسلامی هستند و لازمه انجام این وظیفه سنگین، هدف گذاری و برنامه ریزی طبق آن است.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA MicrosoftInternetExplorer4

قبل از ارائه هرگونه نظر یا سؤال، به این موارد توجه نمایید:
1) مطلب فوق را کاملاً مطالعه و از تکراری نبودن نظر یا سؤال خود اطمینان حاصل فرمایید.
2) از ارائه نظر غیرمرتبط با مطلب فوق، در این بخش خودداری کنید.
3) نظر یا سؤال خود را گویا و مختصر (حداکثر در 4 سطر) بیان نمایید؛ در غیر این صورت، مدیریت سایت، مجاز به ویرایش و اختصار آن خواهد بود.
 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج